Rūjiena.lv

Jaunumi

SOCIĀLĀ APRŪPES CENTRA "Lode" APMEKLĒTĀJIEM!!!

2019-01-29

Sakarā ar vīrusu izplatīšanos sociālā aprūpes centrā "Lode" apmeklētāju viesošanās uz laiku ierobežota.


Zelta vērtē - basketbols

2019-01-21

Katra gada sākumā, janvāra mēnesī, zelta vērtē un uz augstākā pjedestāla Rūjienas vidusskolā nokļūst basketbols. Kā sporta žurnālists Reinis Lācis raksta: „Rūjiena. Maza Vidzemes pilsēta, kurā dzīvo apmēram trīs tūkstoši cilvēku un kas atrodas mazliet vairāk nekā 12 kilometrus no Igaunijas robežas. Tiesa, basketbola kontekstā tā gan ir dēvējama par lielpilsētu.Ne velti tā var teikt. Kurā vēl Latvijas pilsētā jau gadu desmitiem pulsē dzīvība un ir noturēta tradīcija Jauno gadu iesākt, tiekoties vispārizglītojošo skolu basketbola komandām no Latvijas un Igaunijas, lai sportiskā cīņassparā sacenstos par Tradicionālā Basketbola Turnīra ceļojošo kausu. Šoreiz jau 70. reizi!


Aicinām pieteikt projektus Ziemeļvalstu-Baltijas valstu mobilitātes programmā “Valsts administrācija”

2019-01-21

Sākot ar 2019. gada 15. janvāri Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Valsts administrācija” aicina valsts un pašvaldību sektorā strādājošos pieteikt mobilitātes projektus. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 30. marts.

Pielikumā preses relīze: atvērt jaunā logā


10 000 konteineri privātmājām iepakojuma nodošanai bez maksas

2019-01-21

SIA “ZAAO” (ZAAO), attīstot modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras pilsētu teritorijās. Pakalpojums, kurš ietver 240 litru ietilpības konteineru uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām būs pieejams bez maksas.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Latvijas gada ģeovieta 2019 - Vidzemes jūrmalas stāvkrasti

2019-01-16

Biedrība Ziemeļvidzemes ģeoparks, popularizējot ģeoloģiju un ģeoloģiskos dabas veidojumus, nosauc Latvijas Gada ģeovietu 2019.

Šogad par Gada ģeovietu plašas ģeologu un dabas ekspertu aptaujas un balsošanas rezultātā tika izvēlēti Vidzemes jūrmalas stāvkrasti, kas atrodas Rīgas jūras līča austrumu krastā, Liepupes un Salacgrīvas novados.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Kamermūzikas koncerts

2019-01-16

Foto

18.janvārī pl.17.00

Rūjienas kultūras namā

Kamermūzikas koncerts

“Igaunijas jaunie talanti klavierspēlē”

Ieeja bezmaksas


Izmaiņas SIA “VTU Valmiera” autobusu kustībā

2019-01-14

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Rūjienas AO: atvērt jaunā logā

Smiltenes AO: atvērt jaunā logā

Braukšanas maksas tarifu tabulas no Rūjienas autoostas: atvērt jaunā logā

Valmieras AO: atvērt jaunā logāNo 14. janvāra izmaiņas maršrutā Smiltene–Krūklanti–Launkalne–Mežciems–Pamatskola, Smiltene–Mežciems–Launkalne–Smiltene, Smiltene–Ķieģeļceplis–Launkalne–Smiltene, Valmiera–Bērzaine–Vākšēni–Valmiera un Rūjiena–Arakste–Rūjiena

2019-01-14

Nodrošinot ērtākus sabiedriskā transporta pakalpojumus un izvērtējot pasažieru plūsmu, no 2019. gada 14. janvāra gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.5421 Smiltene–Krūklanti–Launkalne–Mežciems–Pamatskola, Nr.5423 Smiltene–Mežciems–Launkalne–Smiltene, Nr.5424 Smiltene–Ķieģeļceplis–Launkalne–Smiltene, Nr.6619 Valmiera–Bērzaine–Vākšēni–Valmiera, Nr.6649 Rūjiena–Arakste–Rūjiena.
Balsojums par "Kultūrvietu" apbalvojuma "Kilograms kultūras" ietvaros

2019-01-14

Pirmdien, 7. janvārī, portālā LSM.lv sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” ziemas balsojums. Astoņās kategorijās žūrija apkopojusi oriģinālus, profesionālus un sabiedrībā rezonansi raisījušus darbus, kas tapuši no aizvadītā gada jūlija līdz decembrim.

Par ziemas balsojuma dalībniekiem astoņās kategorijās un “Kultūrvietu” līdz 18. janvāra plkst. 23.59 iespējams nobalsot vietnē https://kgkulturas.lsm.lv.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Rūjienas novada tautskola piedāvā

2019-01-12

17.janvārī pl.15.00 Radošā nodarbība "Auduma apdruka"
Līdzi ņemt auduma salvetīti, dvielīti, maisiņu u.c.
Vēlama iepriekšēja pieteikšanās. mob.t.26397236


Iespēja apmeklēt Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā.

2019-01-10

Visiem interesentiem (arī bērniem) 8.februārī dota iespēja apmeklēt Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā. Tēma ”Kino”. Piedalās 30 tēlnieki no 7 valstīm ar 45 skulptūrām. Paredzēta arī kultūras programma. Ieejas maksa – EUR no 2 līdz 6. Biļešu iegāde individuāla.

Ceļa izdevumi EUR -14,-. Pieteikšanās līdz 1.februārim, naudas iemaksa līdz 5.februārim.

Info: 26108686 -Vēsma J.Stājas spēkā maksājumu limits Swedbank kodu kartēm. Ko jautā klienti?

2019-01-10

Līdz ar stingrākām ES prasībām attiecībā uz klientu digitālu autentifikāciju 2019. gada 9. septembrī Swedbank pārtrauks kodu karšu izmantošanu. Lai novērstu risku, ka daļa klientu nokavē slēgšanas brīdi vai atliek pāreju uz pēdējo brīdi, no šī gada pakāpeniski tiek samazināti limiti, virs kuriem apstiprināt maksājumus ar kodu karti nebūs iespējams. No tiem pirmais – 100 eiro dienas maksājumu limits – stājas spēkā no 10. janvāra. Swedbank apkopojusi klientu biežāk uzdotos jautājumus par šīm izmaiņām.

Plašāk (latviešu val.): atvērt jaunā logā

Plašāk (krievu val.): atvērt jaunā logā


Aicinām uz iedvesmas pēcpusdienu "Uzņēmējdarbības neveiksmes stāsti"

2019-01-10

Aicinām 18. janvārī plkst. 15:00 uz iedvesmas pēcpusdienu “Lūst vai plīst” jeb uzņēmējdarbības neveiksmes stāstiem Valmieras biznesa inkubatorā, Purva ielā 12a, Valmierā.2019. gads pasludināts par Starptautisko pirmiedzīvotāju valodu gadu

2019-01-08

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) 2019. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko pirmiedzīvotāju valodu gadu (International Year of Indigenous Languages) ar mērķi veicināt izpratni par šo valodu lomu un saglabāšanas nepieciešamību, novērtējot ieguldījumu, ko tās sniedz pasaules kultūras daudzveidības bagātināšanai.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Sāk darboties pilnveidotā valsts un komersantu Padziļinātās sadarbības programma

2019-01-08

Lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību ar atbildīgiem nodokļu maksātājiem, šogad ir sākusi darboties pilnveidotā valsts un komersantu Padziļinātās sadarbības programma. Pilnveidotās programmas nosacījumi ļauj to izmantot arī mazajiem un vidējiem uzņēmējiem; paplašināts arī programmas dalībniekiem pieejamo priekšrocību klāsts. Šobrīd programmas dalībniekiem ir pieejamas dažādas VID sniegtās priekšrocības, taču programmu plānots attīstīt un nākotnē dažādas priekšrocības tās dalībniekiem varētu piedāvāt arī citas valsts iestādes.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Prezentācija: atvērt jaunā logā


Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts un mazinātas zāļu cenas

2019-01-08

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, vairākiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļautajiem medikamentiem no 2 % līdz 45 % samazināta cena, kuru valsts maksā, lai nodrošinātu zāles kompensācijas sistēmas ietvaros. Pateicoties šim finanšu ietaupījumam, kompensējamās zāles turpmāk varēs saņemt lielāks pacientu skaits.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Slēpošanas cienītājiem!

2019-01-07

Slēpotājus gaida mazais aplis pie vidusskolas, aplis pilsētas stadionā un trase stadionā. Lai labi slīd!

Biedrības "No Salacas līdz Rūjai" darbības teritorijas iedzīvotāju aptaujas anketa

2019-01-07

Šobrīd biedrība "No Salacas līdz Rūjai" ir esošā plānošana perioda SVVA stratēģijas ieviešanas vidus posmā, kad svarīgi novērtēt LEADER programmas sasniegtos rezultātus un tā ietekmi uz VRG iedzīvotāju dzīves kvalitātes izmaiņām.

Lai novērtētu, cik veiksmīgi īstenota iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana un projektu iesniedzēju pozitīvo un negatīvo aspektu pieredze, lūdzam, Jūs aizpildīt aptaujas anketu.

Links uz aptauju: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScb9SvWWfHcml23YvHCv9Kmg1UJphtoHP9LcYHvCOVz9Y2YkA/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR19fmMbYoJwE7fEZ6kjunZIpmFf8TjO0n0B3cz5FGovYopXNhSDYw_rikM

Aptaujas aizpildīšanas laiks ir līdz 2019.gada 10.janvārim.

Informāciju par biedrības darbību var atrast mājaslapā: www.nosalacaslidzrujai.lv un facebook kontā!


Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām bioloģisko saimniecību īpašniekus!

2019-01-05

16. janvārī sāksim mācību programmu bioloģisko saimniecību īpašniekiem un speciālistiem . Pēc programmas apgūšanas dalībnieki iegūs profesionālās pilnveides izglītības Apliecību, kas nepieciešama, lai izveidotu un vadītu bioloģisko saimniecību.
NVD paziņojums par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību

2019-01-04

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka 31.decembrī NVD savā IT infrastruktūras darbībā, kurai ir jānodrošina veselības aprūpei apdrošināto personu datubāzes darbība tiešsaistē, konstatēja darbības kļūdas.

Tāpēc līdz īpašam NVD paziņojumam visām ārstniecības iestādēm no 2019. gada 1. janvāra ir jāievēro 2018. gada pacientu pieņemšanas nosacījumi.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logāVeiksmīgi noslēdzies starptautisks novada turnīrs novusā dubultspēlēs

2018-12-29

Rūjienas novada novusa sacensību rezultāti dubultspēlēs 2018.gada 22. decembrī.

1. vieta – Gunārs Majors un Jānis Ungurs – 23 p.
2. vieta – Didzis Čerbikovs un Oskar Raidlepp – 21 p.
3. vieta – Harijs Spalva un Egils Auniņš – 15 p.

4. vieta – Viktors Matisons un Ziedonis Riekstiņš – 13 p.
5. vieta – Voldemārs Laškovs un Kaspars Kaliksons – 12 p.
6. vieta – Elvis Vorps un Kalev Raidlepp – 10 p.
7. vieta – Ansis Sprancmanis un Māris Putniņš – 10 p.
8. vieta – Ottomar Raidlepp un Valdis Zariņš – 8 p.No 1.janvāra tiks mainīta minimālā braukšanas maksa sabiedriskajā transportā

2018-12-23

No 1.janvāra 2019.gadā tiks mainīta minimālā braukšanas maksa reģionālās nozīmes reisos uz un no republikas nozīmes pilsētām un reģionālās nozīmes attīstības centriem. Braucot uz vai no republikas nozīmes pilsētas, tostarp arī Valmieras, tā būs 70 centi, bet braucot uz vai no reģionālās nozīmes attīstības centra – 60 centi.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Braukšanas maksas tarifu tabulas no Rūjienas autoostas: atvērt jaunā logā

Braukšanas maksas tarifu tabulas no Smiltenes autoostas: atvērt jaunā logā

Braukšanas maksas tarifu tabulas no Valkas autoostas: atvērt jaunā logā

Braukšanas maksas tarifu tabulas no Valmieras autoostas: atvērt jaunā logāPiesaki savu dalību Re:TV televīzijas šovā "Dziesmu karuselis"

2018-12-22

Ja esat vecumā no 3 - 20 gadiem un vēlaties pierādīt savu popgrupu vai duetu TV šovā “Dziesmu karuselis”, tad šī ir Jūsu iespēja. Tā būs neaizmirstama pieredze un iespēja redzēt sevi televīzijā, kā arī balsojuma veidā noskaidrot katra vecuma grupā trīs labākos priekšnesumus, kuri piedalīsies lielajā finālā, kuru vērtēs profesionāla žūrija.

Pieteikšanās anketu un nolikumu par konkursa norisi meklē www.retv.lv