Rūjiena.lv

Jaunumi


Skolēni izstrādājuši drosmīgas vides labiekārtošanas idejas

2017-02-24

Foto
Unikāls aktivitāšu centrs „Žirafe”, zaļā mācību klases āra vidē, gaismas aleja, lielizmēra domino, oriģināli vides objekti, āra spēles un velosipēdu novietnes, krāšņas puķu dobes Latvijas simtgades zīmē, atpūtas vietas dabā ar soliņiem un ugunskuru vietām, autobusu pieturu un skolas žogu apgleznošana, vērienīgas dabas takas ar sajūtu elementiem, dažādi apzaļumošanas darbi, dižkoku un piemiņas vietu sakopšana – tās ir tikai dažas no skolēnu piedāvātajām vides labiekārtošanas un izdaiļošanas idejām, kas iesniegtas vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai” ar mērķi sapost Latviju gaidāmajām simtgades svinībām.

Atbalsts putnkopības nozarei

2017-02-24

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina piektās kārtas projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas" putnkopības nozarei. Projektu pieteikumu pieņemšana notiks no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 31.martam, kopējo publiskais finansējums ir EUR 900 000.

Neo-tradicionālās mūzikas duets "RHIZOTTOME" Oleru muižā

2017-02-23

Foto
Sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā!
Svētdien, 5.martā, plkst. 17:00
Oleru muižā, Rūjienas novadā
Neo-tradicionālās mūzikas duets "RHIZOTTOME" no Francijas!

Izmaiņas autobusu kustībā skolēnu brīvlaikā

2017-02-22

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām maršrutu autobusu kustības sarakstos skolēnu brīvlaikā, no 13. līdz 17.martam (ieskaitot).
Konkrētu maršrutu reisi no Valmieras, Smiltenes un Rūjienas autoostām būs slēgti, savukārt citi – atjaunoti.
Saraksts pieejams uzņēmuma mājaslapas vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.

Grupas "Otra puse" koncerts "Es Tev"

2017-02-22

Foto
21.aprīlī plkst.19.00 Rūjienas kultūras namā
izskanēs grupas "Otra puse" koncerts "Es Tev".
Koncertā piedalās Antra Stafecka.
Biļešu cena: EUR 8; EUR 10; EUR 12.
Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā kultūras namā no 20. februāra, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Pasargāts, jo vakcinēts!

2017-02-22

Foto
Lai aktualizētu situācijas nopietnību un aicinātu ikvienu uzdot sev jautājumu: vai esmu vakcinēts pret difteriju?, vai mani bērni un tuvinieki ir vakcinēti?, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk informatīvo kampaņu „Pasargāts, jo vakcinēts!”, kuras laikā plānots izstrādāt informatīvos materiālus, īstenot izglītojošus pasākumus mācību iestādēs, uzņēmumos un sociālās aprūpes centros, izveidot video padomnieku, kas skaidros kā pasargāt sevi no difterijas, kā arī veikt citas sabiedrību informējošas aktivitātes.

Basketbolisti uzvar !

2017-02-21

Vakar savu “mājas “ spēli pret Cēsu komandu Vidzemes Olimpiskajā centrā aizvadīja SK “Rūjiena “ basketbolisti. Spēlējot tikai septiņu cilvēku sastāvā, līdzīgā spēlē pret vienu no tabulas līderiem izdevās izcīnīt uzvaru – 87 : 82. Panākuma pamatā ļoti laba spēle aizsardzībā. Mums punktus guva: M. Brīnums – 26; J. Alpeuss – 23; R. Mālmanis – 20; A. Brauns – 9; K. Bērziņš – 7; M. Krievs – 2.
Atbalstām savējos!

Uz 2017.gada februāri LDC datubāze vēl aizvien reģistrēti tikai 39% suņu

2017-02-21

Nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”, balstoties uz suņu apzīmēšanas un reģistrēšanas sociālo kampaņu četros Latvijas novados , kā arī tiesību normu un datu analīzi par pieciem gadiem (2012-2017), ir izstrādājis Informatīvu ziņojumu par suņu apzīmēšanu un reģistrēšanu Latvijā. Informatīvais ziņojums rāda, ka uz 2017.gada februāri valstī reģistrēti tikai 39% suņu, kas liecina, ka vēl aizvien suņu apzīmēšana un reģistrēšana Latvijas iedzīvotājiem nav pietiekami ērta, lēta, izprotama un neizbēgama. Tāpat netiek sasniegts arī galvenais suņu čipēšanas un reģistrēšanas nepieciešamības mērķis - nav darboties spējīga un pilnvērtīgi izmantojama datubāze.

Trīs panākumi novusā!

2017-02-21

Latvijas 1.līgas komandu čempionāta spēles Rūjienā aizvadīja mūsu novusa spēlētāji. Visās trīs spēlēs izdevās izcīnīt uzvaras: 29 : 21 pret Saldu, 32 : 18 pret Laucieni un 29 : 11 pret Ogri. Vienu kārtu pirms sacensību beigām ar 12 spēlēs izcīnītajam septiņām uzvarām atrodamies 7. vietā 16 komandu konkurencē.
Atbalstām savējos !

Eko inovāciju attīstībai ir nepieciešami ilgtermiņa atbalsta instrumenti

2017-02-20

Foto
Projekta “Atbalsts eko inovāciju virzībai starptautiskajos tirgos” (SUPER) mērķis ir attīstīt videi draudzīgas uzņēmējdarbības un inovāciju atbalsta sistēmas, tāpēc 9. februārī, tika organizēta darba grupas sanāksme. Tās mērķis bija veicināt dialogu un diskusijas starp inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta politikas veidotājiem, diskusijās iesaistot arī publisko un privāto sektoru.

Izsludināts projektu konkurss “Sev, tev, novadam”

2017-02-20

Foto
Pavasaris nāk ar jaunām idejām, tāpēc, ja Tev ir iecere, kas pilnveidotu Valmieras apkaimi un radītu līdzcilvēkiem jaunas iespējas, iesniedz idejas pieteikumu Valmieras novada fonda projektu konkursā “Sev, tev, novadam” līdz 7. martam un saņem finansējumu tās īstenošanai.

Marikas Grūsles personālizstāde DIAGNOZE

2017-02-20

Foto
Rūjienas izstāžu zālē (Upes ielā 7)
sestdien, 25.02.2017. plkst. 17.00
Marikas Grūsles personālizstādes DIAGNOZE atklāšana.
Interesenti laipni gaidīti!

Rūjienas novada Sociālais dienests informē

2017-02-20

„SARKANAIS KRUSTS” būs atvērts 22.februārī un 8.martā no plkst. 9.00 līdz 11.00.

Sabiedriskā apspriešana par Eiropas Atbalsta fondu

2017-02-20

Foto
Aicinām piedalīties Eiropas Komisijas organizētajā sabiedriskajā apspriešanā, aizpildot anketu tiešsaistē. Aptauja tiek veikta, lai uzzinātu sabiedrības viedokli par Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām. Aptaujas rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā.
Saite uz aptauju.

BRASSA NOVA meistarklases - koncerts

2017-02-20

Foto
Ceturtdien, 23. februārī
Trombonu / tubas kvarteta BRASSA NOVA
Meistarklases - koncerts
plkst. 14.00 Meistarklases RŪjienas mūzikas skolā
plkst. 18.00 Koncerts Rūjienas kultūras namā
Aicināti visi!

LAD izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu

2017-02-20

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana" saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 598 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gada plānošanas periodā" un Ministru kabineta 2015. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 401 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumam "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana"".

Vieglatlētu starti

2017-02-20

7.februārī Valmierā sacentās jaunāko (D un E) grupu vieglatlēti no vairākām Vidzemes sporta skolām - Valmieras, Smiltenes, Limbažu un mūsu, Rūjienas novada sporta skolas.

Populārais aktieru ansamblis "MŪŽĪGAIS UNISONS" atgriežas!

2017-02-20

Foto
Tautā tik iemīļotie aktieri IVARS KALNIŅŠ, JĀNIS PAUKŠTELLO, VARIS VĒTRA un ANDRIS BĒRZIŅŠ šo muzikālo kvartetu izveidoja astoņdesmito gadu sākumā.
Pateicoties savai bezrūpībai, fantastiskajai humora izjūtai, kas izpaudās mākslinieku dziesmās un skatuviskajos priekšnesumos, "MŪŽĪGAIS UNISONS" ieguva lielu popularitāti un atzinību.
Slavas virsotnē "MŪŽĪGAIS UNISONS" izbraukājis gandrīz visu Latviju, uzstājoties ar koncertiem līdz pat četrām reizēm dienā. Mainoties grupas dalībnieku interesēm, pāris gadu laikā projekts izbeidza aktīvo koncertu darbību.
Tagad, 2017.gadā, mākslinieki ir atkal apvienojušies, lai iepriecinātu savas mūzikas cienītājus un kopā dziedātu visā Latvijā.
Tūres atklāšanas koncerts notiks š.g. 7.martā, pl. 19.00 Rūjienas Kultūras Namā kā veltījums visām Latvijas sievietēm.
Tehnisku iemeslu dēļ Andris Bērziņš šajā koncertā nepiedalīsies.
Biļetes iepriekšpārdošanā no 20.februāra. Ieejas biļete Eur 3,-

“LMT Autosporta Akadēmija” aicina pieteikties Skolu kartingu kausa otrajai sezonai

2017-02-18

Foto
Latvijas Mobilajam Telefonam, sadarbojoties ar Latvijas Automobiļu federāciju un Kartingu komisiju, šogad tiek turpināts “LMT Autosporta Akadēmijas” vadītais projekts – Skolu kartingu kauss. Šajā sezonā dalībnieku skaits tiks palielināts no 11 līdz vismaz 14 mācību iestādēm, kurām bez maksas tiks piešķirti sporta kartingi dalībai sacensībās un treniņos Latvijas teritorijā.

Aicina pieteikties psihosociālās rehabilitācijas nometnēm “Spēka Avots”

2017-02-18

Šogad vairāk nekā 500 cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības būs pieejama psihosociālās rehabilitācijas programma “Spēka Avots”, kuru īsteno Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks”. Līdzekļi rehabilitācijai tika savākti vēl nebijuši plašā ziedojuma piesaistes kampaņā – maratonā “Dod pieci”, kuru īstenoja Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv.

No 15. februāra līdz 3. aprīlim jāiesniedz valsts amatpersonu deklarācijas par 2016. gadu

2017-02-16

Foto

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka saskaņā ar likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikto valsts amatpersonām kārtējās valsts amatpersonu deklarācijas par 2016. gadu jāiesniedz VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (turpmāk – EDS) no 2017. gada 15. februāra līdz 3. aprīlim ieskaitot. 


Iedzīvotājiem pieejami jauni veselības nozares e-pakalpojumi

2017-02-16

No šā gada februāra papildus valsts E-veselības portālam www.eveseliba.gov.lv arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iedzīvotajiem ir pieejams daudzveidīgs veselības nozares e pakalpojumu klāsts, kas nodrošina iespēju ātri un ērti noskaidrot ar savu veselību saistītu informāciju.

Basketbola spēle pārcelta

2017-02-16

Piektdien, 17. februārī paredzētā LBL 3. divīzijas spēle “ Rūjiena”- “Cēsis/Dārznieks” pārcelta uz pirmdienu, 20.februāri plkst. 20.00.
Atbalstām savējos !

Sacensības novusā

2017-02-16

Sestdien, 18. februārī, sporta hallē notiks Latvijas 1. līgas komandu čempionāts novusā. Piedalās komandas no Saldus, Laucienas, Ogres un mūsu sportisti.. Sacensību sākums plkst.10.00.
Atbalstām savējos !Notiks LOSP ikmēneša sapulce – aktualitātes lauksaimniecības nozarē

2017-02-14

Rīt, 15.februārī plkst.11:00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Jauno izpildītāju konkurss Rūjienas kultūras namā “Zvaigžņu observatorija- 2”

2017-02-13

Foto
Konkursa mērķis ir atklāt jaunus un talantīgus, daudzsološus jaunos izpildītājus, veicinot vokālo un māksliniecisko spēju attīstību estrādes žanrā.
Aicināti piedalīties solisti un dueti vairākās vecuma grupās (7-10, 11-15, 16-23, 24 un vairāk gadu).
Konkurss norit 2 kārtās:
1.kārta 18.februārī plkst. 14:00 Rūjienas kultūras namā. Dalībnieki izpilda 1 dziesmu dzīvajā izpildījumā.
2.kārta 22. aprīlī plkst. 18:00, gala koncertā ,Rūjienas kultūras namā. Dalībnieki izpilda 2 dažāda rakstura dziesmas (ar VIA “Atestāts“ pavadījumu).
Pieteikuma anketas (nolikumā) iesūtīt uz e-pastu kulturasnams@rujiena.lv vai personīgi Rūjienas kultūras namā līdz 17. februārim.
KONKURSA NOLIKUMS

Starptautiskā grāmatu dāvināšanas diena

2017-02-13

Foto
14. februārī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā grāmatu dāvināšanas diena. Tā ir brīvprātīga iniciatīva, kuras mērķis ir dalīties mīlestībā pret grāmatām nodrošināt to pieejamību bērniem.
Starptautiskās grāmatu dāvināšanas dienas mērķis ir iedrošināt cilvēkus visā pasaulē 14. februārī uzdāvināt grāmatu kādam bērnam.
Ikviens tiek aicināts:
1) dāvināt grāmatu draugam vai ģimenes loceklim;
2) atstāt grāmatu bērniem lasīšanai uzgaidāmajā telpā;
3) saudzīgi lietotas grāmatas ziedot vietējai bibliotēkai, slimnīcai, vai kādai organizācijai, kas izplata lietotas grāmatas bērniem.

Iespaidīga uzvara

2017-02-13

Latvijas basketbola līgas spēlē pret “BJBS Rīga “ ļoti iespaidīgu uzvaru guva mūsu basketbola komanda. Ātrā un skatāmā spēlē ar rezultātu 121 : 96 uzvaru izcīnīja Sporta klubs “Rūjiena “. Šoreiz bijām pārāki visos spēles komponentos un punktus guva visi spēlei pieteiktie spēlētāji : A. Brauns – 30; M. Brīnums – 22; J. Alpeuss – 17; A. Kīns – 17; J. Karselis – 11; R. Mālmanis – 10; V. Zariņš – 8; M. Krievs – 8.
Atbalstām savējos !

Rūjienai zelts un sudrabs Latvijas čempionātā U-14 vecuma grupai!

2017-02-13

Foto
Svētdien Rīgas sporta manēžā notika U-14 vecuma grupas vieglatlētu ziemas svarīgākās sacensības - Latvijas čempionāts. Katrā disciplīnā piedalījās 24 labākie sportisti, kuri janvāra mēnesī tika noskaidroti četru zonu atlases sacensībās. Rezultāti bija ļoti blīvi un vietas izšķīra sekundes simtdaļas un centimetri!
Mūsu sporta skolas audzēkņi iepriecināja ar teicamiem rezultātiem - Danielai Kalniņai 1.vieta un Latvijas čempiones tituls 60m barjerskrējienā (10,02s), bet Evelīna Eglīte Latvijas vicečempione lodes grūšanā (11,12m)!

Informācija par savāktajiem atkritumiem Rūjienas EKO laukumā

2017-02-13

SIA “ZAAO” ir apkopojuši informāciju par savāktajiem atkritumu apjomiem (m3) un apmeklētāju skaitu Rūjienas EKO laukumā.
Rūjienas EKO laukumā, Ternejas ielā 12, 2016. gadā nodoti 334 m3 šķiroto atkritumu, savukārt EKO laukumu apmeklējuši 1249 apmeklētāji. Salīdzinājumam, 2015. gadā EKO laukumu apmeklēja 1302 klienti un tika nodoti 263 m3 šķiroto atkritumu.
Rūjienas EKO laukumā 2016. gadā aizpildītas EKO laukuma atlaižu kartes iesniedza pieci apmeklētāji, tikpat aizpildītas atlaižu kartes saņemtas arī 2015.gadā.

Projekta "Apmācības Rūjienā" nodarbības Tautskolā

2017-02-13

Foto
  • 15.februārī pl.17:00 Filcēšanas nodarbība
  • 16.februārī pl.11:00 Aušanas nodarbības
  • 18.februārī pl.10:00 Dārzkopības nodarbība
  • 4.martā pl.11:00 Zīda apgleznošanas nodarbība

Siguldā, Valmierā, Smiltenē un Gulbenē notiks semināri par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās

2017-02-10

Šā gada 22. un 23. februārī četrās Vidzemes pilsētās – Siguldā, Valmierā, Smiltenē un Gulbenē - notiks semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu. Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

Atbalsts ģimenēm ar bērniem

2017-02-10

Foto
Lai sniegtu lielāku valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, pēc ekspertu sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” iniciatīvas šī gada valsts budžetā paredzēti papildus jauni pasākumi vairāk kā 20 miljonu euro apmērā. Tai skaitā - papildus atbalsts “Pirmā mājokļa programmai”, lai ģimenes ar bērniem varētu saņemt valsts galvojumu kredītam pirmā mājokļa iegādei vai būvniecībai, palielināts ģimenes valsts pabalsts ģimenēs ar 4 un vairāk bērniņiem un valsts minimālā atbalsta apmērs apgādnieku zaudējušiem bērniem. Lai palielinātu iespēju katram bērniņam augt ģimeniskā vidē, arī tiem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes, no 2017.gada tiek būtiski palielināts pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu. Savukārt no šī gada 1.jūlija paredzēts piešķirt 25% atlaidi tām daudzbērnu ģimenēm, kas ir “Goda ģimenes kartes” īpašnieki, braukšanai reģionālajā transportā.
Detalizētāk ar pasākumiem un tiem paredzēto finansējumu var iepazīties INFOGRAFIKĀ.

Rūjienas Talantu šovs

2017-02-09

Foto
PIEKTDIEN 24.februārī plkst. 18:00
Rūjienas k/n 2.stāva zālē
Rūjienas Talantu šovs
Piesaki savu talantu līdz 22.februārim Rujienas jauniešu centrā vai uz epastu daina.roze@rujiena.lv
Jau no 16:00 varēsi ievingrināt balsi KARAOKE dziesmās un līdz 21:00 tumsas DISCO dalībniekiem.


Jaunieti, maini dzīvi, piedalies projektā “PROTI un DARI!”

2017-02-08

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem, pašlaik nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, piesakies atbalstam projektā “PROTI un DARI!”.

Bezmaksas psihoterapeita konsultācijas sievietēm ar krūts vēzi

2017-02-08

Foto
Turpmāk sievietēm ar krūts vēzi, kuras dzīvo ārpus Rīgas, ir iespējams pieteikties uz apmaksātām psihoterapeita vai psihologa konsultācijām Daugavpilī, Liepājā, Gulbenē, Kuldīgā, Talsos, Cēsīs, Jelgavā, Smiltenē, Valmierā, Valkā, Ventspilī un Tukumā.
Uz konsultācijām var pieteikties no krūts vēža diagnozes noteikšanas brīža līdz pusgadam pēc aktīvās ārstēšanās beigām. Labdarības fonds Rozā vilciens apmaksās 1-8 konsultācijas (pēc nepieciešamības).
Plašāka informācija par pieteikšanos uz Fonda apmaksātajiem pakalpojumiem: rozavilciens.mozello.com