Rūjiena.lv

Rūjienas Kooperatīvajai Krājaizdevu sabiedrībai sācies 14.darba cēliens

2012-03-19

Agrita Gruzdiņa

2012.gada 23.martā plkst. 16.00 Rūjienā, Skolas ielā 8a, Rūjienas Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība aicina savus biedrus uz kopsapulci, kurā notiks 2011.gada darba rezumējums.

Nu jau 13 gadus šī vietējā mēroga krājaizdevu sabiedrība veic labu darbu: tā ir sava veida pašpalīdzības kase, kas izsniedz aizdevumus saviem klientiem, ļaujot īstenot viņu ieceres. Un kārtīgs ikmēneša maksājums ir tā saikne, kas uztur naudas plūsmas apriti un ļauj piepildīt arvien jaunas klientu vajadzības. Visbiežāk tās ir saistītas ar ikdienas dzīvē nepieciešamo.

Par sabiedrības darbības apjoma palielināšanos liecina skaitļi: 2010. gadā izsniegto kredītu summa bija 22,4 tūkstoši latu, savukārt 2011.gadā ir izsniegti kredīti 27, 9 tūkstoši latu apjomā. Tātad par 5,5 tūkstošiem latu vairāk. Ir pārvarēts finansiālās krīzes laiks, un cilvēki aizņemas naudu lielākiem pirkumiem. To zināmā mērā var saukt arī par stabilitātes rādītāju.

Šobrīd Rūjienas KKS ir 398 biedri, no kuriem lielākā daļa ir godprātīgi aizdevumu maksātāji. Tas ir ļoti svarīgi, jo aizkavēta naudas atdošana vai nenomaksāti parādi apgrūtina sabiedrības darbu un neļauj piepildīt kāda cita ieceres. Uzsākot savu 14.sezonu, novēlam, lai arī citi apkaimes iedzīvotāji nebaidās sapņot, stājas Rūjienas KKS un īsteno savas ieceres.