Rūjiena.lv

Jauniešiem


Veido savu novada dzīvi - aizpildi aptauju

2021-03-15

Aptauja jaunatnes jomā tiek veikta, lai izstrādātu jaunatnes jomas stratēģiju jaunveidojamā Valmieras novadā, kas apvieno Rūjienas, Naukšēnu, Mazsalacas, Burtnieku, Strenču, Valmieras, Kocēnu un Beverīnas novadus. Aptaujas mērķis ir izzināt jauniešu (13-25 gadi) vajadzības, iespējas un intereses, lai uzlabotu jauniešu iespējas pilnveidoties, strādāt un dzīvot uz vietas Latvijā.

Anketa https://ej.uz/jauniesi_RNM

Aktivitāte tiek īstenota projekta "Kopā, tālāk, plašāk!" ietvaros ko īsteno Valmieras pilsētas pašvaldība. Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam 1. sadaļas “Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās” un 1.2. apakšsadaļas “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” ietvaros. Projekta nr. VP202/1.2-11


Jauniešu Forums “Jaunieši Eiropā – kas tālāk?”

2018-01-10

Foto
2018. gada 17. janvārī plkst. 13.00-19.00 Rūjienas kultūras namā, Jauniešu Forumu “Jaunieši Eiropā – kas tālāk?” , kur tiks izvirzītas rekomendācijas Eiropas komisijai jaunatnes jomā. Aicināti visi jaunieši vecumā no 13-25 gadi.
Foruma laikā būs iespēja tikties ar jaunatnes jomas ekspertiem, organizāciju un iestāžu vadītājiem, jauniešiem un iepazīt neformālās izglītības metodes. Katram dalībniekam būs iespēja izteikt savu viedokli, pārņemt dažādu speciālistu pieredzi šajā sfērā un rezultātā ietekmēt situāciju dzimtajā pilsētā.
Priecāsimies par Jūsu atbalstu un iesaisti novada attīstības plānošanai jaunatnes jomā.

LAD atgādina: aicinām bērnus un jauniešus piedalīties “Piens un augļi skolai” konkursā

2018-01-08

Lauku atbalsta dienests atgādina, ka no 2017. gada 11. decembra līdz 2018. gada 28. februārim norit programmas “Piens un augļi skolai” konkurss. Tajā LAD un Zemkopības ministrija aicina piedalīties Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1.-9.klašu skolēnus. Konkursa ietvaros bērni un skolēni tiek aicināti apkopot pieredzes stāstus par to, kā Latvijas izglītības iestādēs tiek īstenota programma “Piens un augļi skolai”.

Aicina skolēnus piedalīties video konkursā “Lieto enerģiju gudri!”

2018-01-04

Foto
Līdz 21. janvārim Vidzemes reģiona skolu 6. – 9. klašu skolēni aicināti piedalīties video konkursā “Lieto enerģiju gudri!”, kas norisinās Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība” ietvaros.

Vēl tikai mēnesi var pilnveidot digitālās prasmes tiešsaistes platformā “Skolēna digitālais IQ”

2017-12-18

Foto
Skolēniem visā Latvijā ir atlicis mēnesis, lai pilnveidotu savas digitālās zināšanas un prasmes unikālā tiešsaistes programmā “Skolēna digitālais IQ” un cīnītos par iespēju tikt pie vērtīgām balvām. Apmācību programma bez maksas pieejama vietnē www.skolanakotnei.lv.


ZZ Čempionāta finālā 2018. gadā varēs piedalīties trīsreiz vairāk skolēnu!

2017-12-08

Foto
ZZ Čempionāts jau tradicionāli ir kļuvis par vienu no gada gaidītākajiem skolēnu notikumiem, ar kuru 2018. gadā apmeklētības ziņā varēs sacensties tikai Dziesmu un deju svētki. Tiek prognozēts, ka ZZ Čempionāta norisē 2018. gadā iesaistīsies aptuveni 30 000 bērnu un jauniešu, no kuriem vismaz pusei jeb 15 000 tūkstošiem skolēnu tiks dota unikāla iespēja piedalīties arī ZZ Čempionāta finālā. Tas ir trīs reizes vairāk nekā pēdējos pāris gados, līdz ar to ierindojot ZZ Čempionātu Latvijas bērnu un jauniešu pasākumu TOP 2.

Stipendiju konkurss 10. un 11. klases skolēniem

2017-11-30

Foto
Ir izsludināts ikgadējo stipendiju konkurss 10. un 11. klases skolniekiem. Pieteikties var vēl līdz 14. janvārim. www.lv.uwc.org/kriteriji

Kafija ar politiķiem

2017-11-27

Foto
29. novembrī pl. 14.00 - 18.00 Rūjienas kultūras namā, 2. st.
Rūjienas jauniešu centra aicina jauniešu uz "Kafiju ar politiķiem".

Piedzīvo Ziemassvētku brīnumus arī savā skolā – realizē tos ar iniciatīvu “Bigbank piepilda sapņus”

2017-11-27

Foto
Ikgadējā iniciatīva “Bigbank piepilda sapņus”, kuru realizē Bigbank AS Latvijas filiāle, aicina skolēnus, skolotājus un skolu direktorus pieteikties, lai realizētu Ziemassvēktu sapni, par skaistiem svētkiem savā skolā. Konkursa ietvaros tiks izvēlēta radošākā ideja svētku svinībām, kuru palīdzēs realizēt Bigbank AS Latvija. Sniedziet savai skolai iespēju realizēt pārdrošākās idejas Ziemassvētku svinībām. Vēlaties radīt krāšņu balli baroka stilā vai piesaistīt populāru repa mākslinieku? Visi sapņi var tikt realizēti, tikai mums tos ir jādzird!

Vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” skolu konkurss notiks arī šajā mācību gadā

2017-11-21

Foto
Jaunā paaudze arī šajā mācību gadā tiek aicināta sapost Latviju nu jau pavisam drīz gaidāmajai simtgadei – paveikt darbus savas skolas teritorijas, pilsētas, pagasta, ciema izdaiļošanā un labiekārtošanā. Ir izsludināts konkurss 1.-12.klašu skolēniem vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai”. Arī šoreiz oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā saņems Tallink jūras ceļojumu uz Stokholmu visai klasei.

Tiek veikta Jauniešu aptauja Rūjienas novadā!

2017-11-17

Foto
Rūjienas novada jauniešu centrs aicina jauniešus vecumā no 13 - 25 aizpildīt anketu, lai izzinātu jauniešu vajadzības un intereses. Anketu rezultāti tiks apkopoti un izmantoti izstrādājot Rūjienas novada jaunatnes politikas attīstības stratēģiju 2018-2021. http://ej.uz/SD_Rujiena

Inese Vaidere aicina skolēnus piedalīties konkursā “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”

2017-11-15

Foto
Tuvojoties Latvijas simtgadei, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere izsludina konkursu 10.-12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”, kura mērķis - apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu viņu dzimtās vietas “nerakstīto vēsturi”. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli un viesoties pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres, tāpat labāko darbu autori saņems veicināšanas balvas.

Skolu mediju komandas aicinātas uz cīņu "Medijplēsis"

2017-11-03

Foto
Lai apzinātu situāciju Latvijas skolu medijos un atbalstītu to aktīvāko dalībnieku izaugsmi, jauniešu kustība “Young Media Sharks” un organizācija “Avantis” aicina Latvijas skolēnus piedalīties konkursā “Medijplēsis”. Radošākajām un aktīvākajām skolu komandām būs unikāla iespēja piedalīties 2 dienu izglītojošā tūrē Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā, bet pati spēcīgākā skolu mediju komanda balvā saņems Māras Upmanes-Holšteines un Jura Kalniša (grupa “Astro’n’out”) akustisko koncertu savā skolā!

Sākas pieteikšanās lielākajām skolu slidošanas sacensībām “Ledus Gladiatori”

2017-11-02

Foto
Vidzemes Olimpiskais centrs izsludina pieteikšanos lielāko skolu slidošanas sacensību "Ledus Gladiatori" 7. sezonai. Tradicionāli sacensības norisināsies piecās klašu grupās (4.-8.). Pieteikumu iesniegšanas gala termiņš ir 30. novembris.

Jaunieši projekta "Latvijas nākotne … Eiropā" ietvaros paredzēs Latvijas nākotni Eiropā līdz 2030.gadam

2017-10-12

Foto
Briselē: Vidzemnieks, mecenāts un starptautiskās organizācijas "ONE" Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs ir izsludinājis Latvijas mēroga eseju konkursu "Latvijas nākotne … Eiropā" jauniešiem. Eseju konkursā tiek aicināti piedalīties visi jaunieši - neatkarīgi no tā, kur viņi šobrīd mācās, strādā, dzīvo - gan Latvijā, gan arī ārpus tās. Labākajiem eseju autoriem konkursa žūrija pasniegs diplomus un vērtīgas balvas.

Esi pirmais tur, kur citi būs rīt!

2017-10-11

Foto
Aprites ekonomika, ilgtspējīga attīstība un zero waste (bezatkritumu dzīvesveids) ir ļoti nozīmīgi jēdzieni. Biedrība „homo ecos:” sadarbībā ar LAPAS piedāvā iespēju jauniešiem par tiem uzzināt vairāk un īstenot iniciatīvas savas dzīves telpas uzlabošanai!

Jaunieši tiek aicināti izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas

2017-09-18

Mācību posms pirms darba gaitu uzsākšanas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes, kas būs noderīgas darba tirgū. Tāpēc, sākoties jaunam mācību gadam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus aicina būt aktīviem un izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

Vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras”

2017-09-13

Jūrmalas Mākslas skola aicina ikvienu piedalīties XVII starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā “Es dzīvoju pie jūras”. Šī gada tēma – “Tilts”. Šogad ir jaunums – datorgrafikas kategorija tiek paplašināta ar fotogrāfijas nozari. Darbu iesniegšanas termiņš 29. janvāris. Detalizēta informācija konkursa NOLIKUMĀ.

Paplašināts Jauniešu garantijā apgūstamo profesiju un reflektantu loks

2017-08-23

Foto
Jauniešu garantijas vasaras uzņemšanā būtiski paplašinātas mācību iespējas – tagad profesionālās izglītības iestādes piedāvā arī 1,5 gada laikā apgūstamās profesijas un programmā var pieteikties arī nodarbinātie jaunieši vecumā no 17 līdz 24 gadiem. Par izmaiņām Jauniešu garantijā pagājušajā nedēļā lēmusi valdība, vienlaikus pagarinot vasaras uzņemšanu līdz septembra beigām un paredzot arī ziemas uzņemšanu.

Aicinām uz informatīvo pēcpusdienu par Stratēģiskās partnerības projektu rakstīšanu

2017-08-16

Plāno rakstīt programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Stratēģiskās partnerības projektu un iesniegt 2017. gada 4. oktobra projektu konkursā, bet nezini, ar ko sākt? Atnāc uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru 25. augustā plkst. 13:00 un uzzini!

Piesakies Zorbbola sacensībām

2017-08-01

Foto
3. augustā no plkst. 13:00 līdz 18:00 Rūjienā, mazās skolas sporta laukumā, Skolas iela 24, Rūjienā norisināsies zorbbola sacensības.
Piesaki savu komandu!
SACENSĪBU NOLIKUMS

Nometne "Rūjas dadzis". Piesakies līdz 16.jūlijam! Vietu skaits ir ierobežots

2017-06-21

Foto
Domā, ko iesākt vasaras brīvdienās? Alksti pēc jaunām izjūtām? Vēlies ko reālu? Vēlies izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus, gūt rūdījumu un iegūt jaunus draugus?
Nometne "Rujas dadzis” ir piedzīvojumi dabā, kurā iekļautas pašas aizraujošākās, interesantākās un trakulīgākās prātu nodarbinošās nodarbes, kas ir saistošas vecumposmā no 7-13 gadiem.

Sākusies pēdējā uzņemšana bezmaksas mācībām Jauniešu garantijā

2017-06-14

Foto
Pēdējo reizi 27 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā var pieteikties bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā un nemācās, bez maksas var iegūt kādu no 34 darba tirgū pieprasītām profesijām viena gada laikā, mācību laikā saņemot dažāda veida atbalstu.

Projektu nakts ir klāt!

2017-06-14

Foto
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra jau trešo gadu pēc kārtas organizē tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Festivāla mērķis ir palīdzēt pārvērst jauniešu idejas realitātē! Festivāla laikā atbalstīsim organizāciju pārstāvjus programmas “Erasmus+” projektu sagatavošanā. "Projektu nakts 2017" laikā būs iespējas iepazīt “Erasmus+: Jaunatne darbībā” - Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma.

Aicinām piedalīties konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2017”

2017-06-13

Foto
Zemkopības ministrija (ZM) jau vienpadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2017”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Vidzemē tiks veidota erudīcijas spēle vidusskolēniem

2017-06-09

Foto
Lai veicinātu sabiedrības, īpaši jauniešu informēšanu un izglītošanu par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu, biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” aicina 10. - 12. klašu skolēnus (2017./2018. m.g) no Vidzemes vidusskolām piedalīties vides izglītības projektā.

Aicina pieteikties starptautiskajai mediju nometnei «Young Media Sharks»

2017-06-01

Foto
No 8. līdz 14. augustam Kuldīgā norisināsies starptautiskā mediju nometne «Young Media Sharks», kur 50 spējīgākie un visvairāk motivētie jaunieši no Baltijas nedēļas garumā gūs unikālas zināšanas un praktiskās iemaņas labāko Vācijas, ASV, Ukrainas, Igaunijas un Latvijas mediju speciālistu pavadībā.

Piesakies dienas mītingam “Taste English”!

2017-05-30

Foto
Jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem ir lieliska iespēja “izgaršot un sajust” angļu valodu arī vasaras brīvlaikā, jo Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” no 24. jūlija līdz 11. augustam piedāvā apgūt angļu valodu vai papildināt jau savas esošās zināšanas dienas mītingā “Taste English”.

Bērnu nometnes “Emociju virpulis laukos” – kā vasara pie vecmāmiņas

2017-05-22

Jau 9. gadu pēc kārtas Igaunijas pierobežā, Ērģemes pagastā, Valkas novadā viesu namā “Ausmas” tiek gaidīti bērni, kas vasaru grib pavadīt laukos, pie dabas, iepazīt dažādus mājdzīvniekus un apgūt jaunas, interesantas iemaņas.

Projektu nakts 2017 ir klāt!!!

2017-05-22

Foto
Ar lepnumu varam teikt, nu jau aptuveni 200 jauniešu un jaunatnes darbinieku, izdzirdot vārdus „vasara” un „festivāls”, paralēli festivālam „Positivus” iedomājas arī par tematisku festivālu „Projektu nakts”. Hmm.. uzzini par to pirmo reizi? Kā būtu ar nelielu video no pagājušā gada Projektu nakts?

Kristīga nometne jauniešiem

2017-05-16

Foto
No 22. līdz 26. augustam kinopilsētā “Cinevilla” (Tukuma novadā) notiks kristīga nometne jauniešiem vecumā no 15 gadiem “History Makers United”.
Līdz 10. jūnijam aicinām pieteikties jauniešus arī no Rūjienas, Naukšēnu un Mazsalacas novadiem, jo tiks nodrošināts transports uz un no nometnes.

Amaze me LEADER

2017-05-13

Foto
Jaunieši (18-29 gadi) no lauku teritorijām tiek aicināti piedalīties piedzīvojumu seminārā "Amaze me LEADER", kas no 13.-20. augustam notiks Dienvidu Somijā pie Saeimas ezera.
Pasākuma mērķis ir iesaistīt jauniešus vietējo rīcības grupu darbā un veidot sadarbības saiknes starp jauniešiem Eiropas lauku teritorijās.
Pasākums ir organizēts līdzīgi kā TV šovs "Amazing Race", kur dalībnieki komandās saņem mašīnu un uzdevumus, kas dienas laikā jāizpilda.

Detalizētāka informācija

Pieteikšanās

Vairāk informācijas, rakstot: [email protected]


Izsludināta pieteikšanās jauniešu sociālā biznesa akseleratoram

2017-05-13

Foto
Izsludināta pieteikšanās jauniešu sociālā biznesa akseleratoram "Kā izveidot atbilstošu sociālā biznesa modeli un kā sagatavot savu ideju pūļa finansēšanai".
Apmācības tiek organizētas 30 jauniešiem vecumā no 18-30 gadiem, kuriem ir sava sociālā biznesa ideja vai jaunuzņēmums (start-up), no visām Baltijas valstīm - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai kopā ar profesionāliem treneriem izstrādātu sava saciālā biznesa modeli, apgūtu praktiskas zināšanas un personiskas iemaņas, kas ir svarīgas biznesa uzsākšanai: sociālās ietekmes novērtēšana, pārmaiņu teorija, komunikācija ar investoriem, komunikācijas kanāli un stratēģija, sava produkta pozicionēšana, finanses un budžets, kā arī kas ir kreativitāte un inovācija un kāpēc tas ir svarīgi.

7 ieteikumi vieglākam eksāmenu laikam

2017-05-10

Foto
Eksāmenu laiks skolēniem un studentiem rada satraukumu un pat pastiprinātu stresu. “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar Vingrosev.lv bērnu fizioterapeiti Elizabeti Deičmani dalās ar ieteikumiem, lai saspringto periodu pārlaistu viegli un veselīgi.