Rūjiena.lv

Simboli

Rūjienas novada ģērbonis

Ģerbonis

Rūjienas novada ģērbonis izveidots 2009.gadā, par pamatu ņemot Rūjienas pilsētas ģērboni. Tā heraldiskais apraksts ir šāds: "Sarkanā laukā zelta labības kūlis ar krusteniski pārsietu zilu lenti." Novada ģērbonī attēlots labības kūlis sarkanā laukā, kā pārticības un labklājības simbols. Jau izsenis un arī tagad Rūjienas novadā tiek audzēta labība. Krusteniski pārsietā zilā lenta simbolizē upes – Rūju un Sedu, kas plūst cauri novadam.


Rūjienas ģerbonis

Ģerbonis

1920.gadā Rūjienas pilsēta saņēma pilsētas tiesības un 1925.gadā ģerboni.

Jau 13.gs. Rūjienas novads dēvēts par Vidzemes maizes klēti, tāpēc ģerbonī redzam šo pārticības simbolu - zelta 7 vārpu labības kūlīti sarkanā laukā un vairoga galvas daļā – trīs zilus linu ziedus zelta laukā, jo Rūjienas apkaime senāk bijusi slavena arī ar linu audzēšanu un pārstrādi.


Rūjienas karogs

Karogs

Karogs iesvētīts 2000.gada 4.februārī Rūjienas pilsētas 80.gadu jubilejā, piedaloties pilsētas viesiem un rūjieniešiem.

1998.gada vasarā Lielajos dziesmu svētkos Rīgā radās ideja par pilsētas karoga nepieciešamību. Rūjienas pilsētai visā 80 gadu pastāvēšanas vēsturē nekad nav bijis karogs, tāpēc tas bija jāveido no jauna.

1999.gada jūlijā Rūjienas pilsētas karoga paraugu izstrādāja mākslas skolas direktors Jānis Galzons. Karoga izmērs - garums 1,80 m, platums 1,20 m. Karoga pamats - augšējā mala 1/2 no karoga platuma - rīta miglas pelēks, apakšējā mala 1/2 no karoga platuma - Rūjas ūdeņu zils.

1999.gada septembrī karogu izšūšanai nodeva Latvijā pazīstamai karogu izšuvējai Ausmai Apšai Saulkrastos. Ģērboņa izšūšanā izmantoja ap 1000 m zelta diegu un ap 2 kg zīda diegu, katrs dūriens ģerbonī izšūts ar rokām.


Himna Rūjienai

Ē.Siliņa vārdi un mūzika
Gan ievu baltumā,
Gan ziemu saltumā
Skaista un jauka tu esi arvien:
Sējējs no kalna māj,
Taurētājs sardzē stāj,
Pavada gaitās mūs visās ikdien.
Piedz.:
Rūjiena mīļā,
Rūjiena labā
Zini: kaut dzīve sauks tālu prom iet,
Vienmēr es palikšu rūjieniets.
Rūjiena mīļā,
Audz ziedi zvīļa!
Vienmēr es palikšu rūjieniets.
Vienmēr es palikšu rūjieniets.

Rūjienas tūrisma logo

Tūrisma logo

Tūrisma logo pieņemts 2003.gadā konkursa kārtībā. Autors Rihards Delvers. Bultiņa - simbolizē virzību uz augšu. Egle - ziemeļu simbols, jo Rūjiena ir vistālāk ziemeļos no visām Latvijas pilsētām. Zilie vilnīši - Rūjas simbols - upe, kas tek cauri pilsētai. Logo tiek izmantots uz visiem Rūjienas pilsētas domes izdotajiem tūrisma materiāliem un Rūjienas tūrisma informācijas centra veidlapām.


Rūjienas etnogrāfiskā raksta melodija