Rūjiena.lv

Zaļā mākslas pilsēta

G.Gladkins

Latvijā Rūjienu atpazīst pēc garšīgā un daudzveidīgā Rūjienas saldējuma. Bieži mūsu pilsētiņai piedēvē saldējuma galvaspilsētas statusu. Mēs paši Rūjienu vairāk saistām ar mākslu. Daudzi Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki ir dzimuši Rūjienā, te ir vairākas mākslinieku darbnīcas, mākslas skola un mākslas darbi, kas grezno pilsētu.

Mūsu lepnums ir trīs tēlnieka Kārļa Zemdegas veidotie pieminekļi. Uz vecās koka apbūves fona tie izskatās vareni.

Arī pilsētas nākotni mēs saistām ar mākslas attīstību un esam apņēmības pilni strādāt pie mākslas centra projekta realizācijas, veco ēku saglabāšanas un atjaunošanas, pilsētas vides un zaļās zonas veidošanas. Zaļā mākslas pilsēta - tā mēs sevi gribētu saukt.

Pilsētvidei vajadzētu būt tādai, lai vietējie iedzīvotāji justos ērti, apmierināti ar dzīvi un lepni par savu Rūjienu. Savukārt iebraucējiem tā paliktu dziļā atmiņā kā neaizmirstama, sakārtota, ar labiem tikumiem apveltītu cilvēku pilsēta Latvijas ziemeļos.

Jaunībā man dzimtā pilsēta likās vienkārša un klusa mazpilsēta. Gadiem ejot, esmu sapratis, ka tā ir ļoti savdabīga pilsēta ar īpašiem cilvēkiem, interesantu arhitektūru, vēstures liecībām un pieminekļiem. Ar laiku tā kļūst arvien tuvāka un mīļāka. Tādēļ es esmu šeit, lai, cik spēju, dotu savai Rūjienai.

Paraksts

Guntis Gladkins,
Rūjienas novada pašvaldības priekšsēdētājs