Rūjiena.lv

Uzņēmējiem

Rūjienas novada uzņēmēju padomes sēde

2018-02-23

22.martā plkst.15.00 Rūjienas novada Tautskolā uz sarunu par dažādiem aktuāliem jautājumiem, tiek aicināti Rūjienas novada uzņēmēji, zemnieki un ražotāji.

Sīkāka informācija pa tālr. 29464888


Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām uzņēmējus

2018-02-11

“Uz tirgu vērsta bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošana” ( 56 stundu programma)

Kursi piena šķirņu ganāmpulku pārraugiem

2018-02-11

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas konsultāciju birojs organizē mācības piena šķirņu ganāmpulku pārraugiem kvalifikācijas nodrošināšanai ( 16 stundu programma).Baltic production Group rīko semināru novada uzņēmējiem: „Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu kontrole uzņēmumā“

2018-01-10

Semināra mērķis: iepazīstināt nodokļu maksātājus (uzņēmumu vadītājus, grāmatvežus, juristus) ar tiesībām un prasībām VID pārbaužu gadījumos, tādējādi mazinot konfliktus starp VID amatpersonām un uzņēmējiem un veicinot tiesisku vidi. Sniegt nodokļu maksātājiem lietderīgus padomus sakarā ar pārbaudēm un to veidiem, nestandarta situācijām, kā arī par procedūrām saskaņā ar nodokļu likumdošanas prasībām; aktualitātēm, problēmām un risinājumiem.

Altum atbalsts uzņēmējdarbībai

2017-12-05

ALTUM (www.altum.lv) ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas uzņēmējiem sniedz valsts atbalstu finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, utml.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings utml.).


NVA piedāvā darba devējiem izmantot iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, izveidojot subsidētās darba vietas un nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus.

2017-10-27

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles līdz šī gada 7. novembrim pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” Nr.9.1.1.1/15/I/001 un Eiropas Savienības (ES) fondu projekta „Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot finansiālu atbalstu.

Pierīgas uzņēmējus aicinās pieteikties LIAA inovāciju vaučeru programmai

2017-09-18

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Pierīgas reģionālajām uzņēmēju biedrībām otrdien, 19. septembrī rīko konferenci par LIAA realizēto tehnoloģiju pārneses un inovāciju vaučeru programmu. Konference notiks Salaspils kultūras nama “Rīgava” Mazajā zālē, konferences sākums pulksten 12.00. Inovāciju vaučeru programma ir atbalsts mazajiem un vidējiem komersantiem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai. Šis ir viens no veidiem kā LIAA atbalsta inovatīvu ieceru īstenošanu, kopīgi veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

LBP organizē konferenču ciklu reģionos par saimnieciski izdevīgiem iepirkumiem un godīgu konkurenci būvniecībā

2017-09-12

Foto
Ar konferenci Valmierā 22.septembrī Latvijas Būvuzņēmēju partnerība atklāj konferenču ciklu “Saimnieciskais izdevīgums un godīga konkurence – būvniecības izaugsmes perspektīvas” Latvijas reģionu centros, kurā vietējos pasūtītājus, pašvaldību speciālistus, būvniecības nozares pārstāvjus un citus interesentus iepazīstinās ar Partnerības un Iepirkumu uzraudzības biroja izstrādāto saimnieciskā izdevīguma vērtēšanas metodoloģiju būvdarbu un “projektēt un būvēt” iepirkumos.

Uzņēmēji: “Vieglāk ir pašam nopelnīt investīcijām nekā piedalīties konkursā uz atbalsta instrumentiem”

2017-08-29

Foto
Piektdien, 25. augustā, Valmierā norisinājās diskusija starp pētniekiem, zinātniekiem un uzņēmējiem. Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā diskusijā dalībnieki dalījās pieredzē un meklēja veiksmīgākos veidus sasvstarpējai sadarbībai Lai gan sadarbība visbiežāk abām pusēm bijusi veiksmīga, uzņēmēji atzīst, ka dalībai konkursos uz Eiropas Savienības finansējumu ir daudz birokrātisko un finansiālo šķēršļu, kas nereti arī apgrūtina nonākšanu pie kvalitatīva un abpusēji izdevīga rezultāta.

Uzņēmēji aicināti uz tikšanos ar zinātniekiem un pētniekiem

2017-08-23

Foto
Vidzemes plānošanas reģions kopā ar zinātnes un pētniecības institūtiem organizē tikšanos ar uzņēmējiem, lai atbildētu uz uzņēmēju interesējošajiem jautājumiem, kā arī pastāstītu par veiksmīgākajiem sadarbības veidiem produktu attīstībā. Diskusija “Produkta attīstība sadarbībā ar pētniekiem un zinātniekiem” norisināsies 25. augustā Hotel “WOLMAR”, Tērbatas iela 16A, Valmiera no plkst. 09:30.

Sociālā uzņēmējdarbība - iespēja katram!

2017-08-23

Foto
26. augustā pl.10,00 Valkā, Raiņa ielā 11 bērnu rotaļu centrā „Mana kabatiņa” notiks informatīvs pasākums par sociālo uzņēmējdarbību “Sociālā uzņēmējdarbība - iespēja katram!”, kuru rīko biedrība „Atbalsts Valkas ģimenēm” . Uz pasākumu tiek aicināti visi, kam ir interese par sociālo uzņēmējdarbību, tās iespējām Latvijā, atbalsta programmu Altum un pieredzes stāstiem no Anglijas pilsētas Bristoles.
Sociālā uzņēmējdarbība var būt interesants, inovatīvs un efektīvs rīks, kā radīt pozitīvas un paliekošas pārmaiņas un gūt panākumus, taču – kā to vislabāk izmantot? Kur meklēt padomu un atbalstu? Kā vislabāk savienot sociālos un uzņēmējdarbības mērķus? Kādi ir sociālās uzņēmējdarbības piemēri Latvijā un citur pasaulē?
Plašāk par sociālo uzņēmējdarbību: www.socialauznemejdarbiba.lv

Komersantiem pieejams atbalsts jaunu produktu attīstībai

2017-08-15

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) maziem un vidējiem komersantiem atbalstu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai nodrošina inovāciju vaučeru programmas ietvaros. Šis ir viens no veidiem kā LIAA atbalsta inovatīvu ieceru īstenošanu, kopīgi veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Mazie un vidējie uzņēmumi aicināti pieteikties balvai “Mācības darba vietā 2017”

2017-08-08

Eiropas Komisija ir izsludinājusi pieteikšanos balvai “Profesionālā apmācība mikro, mazajos un vidējos uzņēmumos dažādos karjeras posmos”.
Balva dibināta, lai uzsvērtu nepieciešamību turpināt mācības dažādos karjeras posmos arī pēc skolas un augstskolas beigšanas, kā arī, lai izceltu profesionālās apmācības labo praksi mazajos un vidējos uzņēmumos.

Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai Smiltenes novadā

2017-06-02

7.jūnijā plkst. 9.30, Smiltenes tehnikuma konferenču zālē (204. kab.), notiks seminārs “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai Smiltenes novadā”, kurā aicināti piedalīties topošie un esošie Smiltenes novada uzņēmēji.

Izveidota jauna investīciju platforma uzņēmējiem invest.vidzeme.lv

2017-05-22

Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs izveidojis jaunu mājaslapu invest.vidzeme.lv, kurā esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem vienviet pieejama informācija par iespējām saņemt dažāda veida atbalstu. Turpat var iepazīties ar pasākumu plānu par apmācību un lekciju piedāvājumu Vidzemē un citviet Latvijā. Taču vislielākā mājaslapas vērtība ir investīciju objektu datu bāze, kas šobrīd ir plašākā datu bāze Vidzemē, kurā vienkopus iespējams atrast informāciju par visu 26 Vidzemes pašvaldību piedāvājumā esošajiem investīciju objektiem.


Biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstāde „RIGA COMM”

2017-05-19

Foto
Biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstāde „RIGA COMM” ir ikgadējs IT un biznesa pasākums pakalpojumu un ražošanas nozaru uzņēmējiem, valsts iestāžu vadītājiem un nozaru profesionāļiem, kur vienuviet iepazīt aktuālāko Baltijas un ārvalstu digitālo pakalpojumu sniedzēju un produktu izstrādātāju piedāvājumu, konsultēties ar zinošiem speciālistiem un kopīgi izvēlēties piemērotākos risinājumus savam biznesam vai organizācijai.

Aicina uzņēmumus pieteikties uz platību nacionālajā kopstendā izstādē „Riga Food 2017”

2017-03-13

Kā katru gadu, Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) aicina uzņēmumus pieteikties vietai Latvijas kopstendā izstādē “Riga Food 2017”, kurš ir pamanāms iztālēm ar savu plašumu un atrodas galvenās halles centrā. Izstāde norisināsies no 6. līdz 9.septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā, Ķīpsalas ielā 8. Prognozes liecina, ka 2017.gadā nozares izstādi apmeklēs 40 000 interesentu.

Tuvojas „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2017”

2017-02-10

Foto
Tuvojoties pavasarim sākas gatavošanās „Vidzemes uzņēmēju dienām 2017” – gada lielākajam uzņēmējdarbības pasākumam reģionā, kas šogad 19. un 20. maijā norisināsies Valmieras centrā. Tās atzīmēs jau 20. gadskārtu. Katru gadu izstādei tiek noteikta īpaša tematika un 2017. gadā tā būs „Uzņēmējs – Vidzemes lepnums” .

Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai

2017-01-09

Labklājības ministrija Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” ietvaros laikā no š.g. 20. janvāra līdz 3. februārim organizē piecus reģionālos seminārus par sociālo uzņēmumu veidošanas iespējām un atbalsta saņemšanas nosacījumiem topošiem sociālajiem uzņēmējiem.

Pirmais seminārs notiks 20. janvārī plkst.11.00 Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4, 2. stāvā Mārtiņzālē.

Pārējo semināru norises laiks un vieta:

25.janvārī – Cēsīs, Pieaugušo izglītības centra konferenču zālē, Raunas ielā 4;
27.janvārī – Jelgavā, Jelgavas novada domē, Pasta ielā 37, 1.stāvā konferenču zālē
1. februārī – Rēzeknē, Rēzeknes novada domes konferenču zālē, 1.stāvā, Atbrīvošanas alejā 95A;
3. februārī – Rīgā, Rīgas domes konferenču zālē 508. telpā., Rātslaukumā, Kaļķu ielā 1

Sīkāka informācija par projekta pasākumu  pieejama LM mājas lapas vietnē: http://www.lm.gov.lv/text/3598 


VPR: jaunajiem uzņēmējiem vērts izmantot reģionālo biznesa inkubatoru un pašvaldību piedāvāto atbalstu

2016-12-16

Vidzemes plānošanas reģiona 2016.gada 9.decembra Attīstības padomes sēdē klātesošos pašvaldību vadītājus ar reģionālo biznesa inkubatoru darbības stratēģiju un plāniem iepazīstināja Valmieras Biznesa inkubatora un Madonas Biznesa inkubatora vadītāji. Tūlīt pēc padomes sēdes notika arī atsevišķa Vidzemes Uzņēmējdarbības centra speciālistu, biznesa inkubatoru vadītāju un pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu tikšanās. Tās laikā speciālisti varēja uzdot aktuālos jautājumus par iespējām izmantot inkubatoru atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanā, kā arī par pašvaldību iespējām sniegt atbalstu biznesa inkubatoru darbības nodrošināšanai. Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs (VUC) iepriekš aktīvi piedalījās biznesa inkubatoru darbības programmas veidošanā, kura 2016.gadā stājās spēkā. Sniedzot savus ieteikumus, VUC īpaši uzsvēra reģionālo inkubatoru nepieciešamību. Tā kā Vidzemes reģionā ir divi inkubatori, taču teritorija ir salīdzinoši liela, pašvaldības ir viens no būtiskākajiem partneriem uzņēmējdarbības atbalsta sniegšanā.

Uzņēmēji no visas Latvijas pulcēsies 3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju kongresā Salaspilī

2016-12-05

Sestdien, 10. decembrī Salaspils kultūras namā „Rīgava” uzņēmēji no visas Latvijas pulcēsies nu jau gadskārtējā – pēc kārtas trešajā – reģionālu uzņēmēju biedrību kongresā. Šogad kongresa galvenā tēma ir sadarbība ar valsts un pašvaldību kontroles un uzraudzības iestādēm, tostarp – Valsts ieņēmumu dienestu, Iepirkumu uzraudzības biroju, Pārtikas un veterināro dienestu un citām institūcijām. Kongresu šogad organizē Salaspils Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Salaspils novada pašvaldību.

Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem.

2016-11-15

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka, sākot ar 2017.gadu, mainās mikrouzņēmumu nodokļa likme un tajā vairs netiek ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (turpmāk – obligātās iemaksas), tāpēc mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pienākums veikt obligātās iemaksas par katru mikrouzņēmuma darbinieku.

Latvijas uzņēmēji Salaspilī spriedīs par sadarbību ar kontrolējošajām un tiesībsargājošajām iestādēm

2016-11-09

10. decembrī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notiks 3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongress. Jau tradicionāli kongresu rīko kādā no Latvijas novadiem, kurā aktīvi darbojas vietējā uzņēmēju biedrība – šogad kongresu rīkot uzņēmusies Salaspils.

ALTUM rīko biznesa uzsācēju gadatirgu Alojā

2016-10-24

Foto
Attīstības finanšu institūcija ALTUM Vidzemes reģiona jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem 2.novembrī Alojā rīko bezmaksas informatīvu pasākumu "Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem”.

Atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai

2016-10-12

No 2016.gada 1.oktobra līdz 20.oktobrim primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti var pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai. Minēto atbalstu var saņemt pretendenti par laikposmā no 2015.gada 1.oktobra līdz 2016.gada 30.septembrim faktiski samaksātajiem īstermiņa aizdevuma vai ilgtermiņa aizdevuma vai finanšu līzinga procentiem. Atbalsta apmērs ir summa, kas nepārsniedz aizdevuma gada procentu likmi 4 procentu apmērā vai faktisko likmi, ja kredītprocentu likme ir mazāka par 4 procentiem.

VTUA maina traktortehnikas eksaminācijas procesu

2016-10-11

2016.gada jūlija beigās Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) apstiprinājusi izmaiņas Traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas instrukcijā, lai uzlabotu un celtu traktortehnikas eksaminācijas procesa kvalitāti. Lasīt vairāk!

Industrija 4.0

2016-10-10

Pārsteidzoši, bet vājas globālās ekonomikas izaugsmes laikā, mēs esam uz jaunas industriālās revolūcijas sliekšņa. Šobrīd mēs patiešām speram platu soli industriālajā renesansē ar strauju kiber-fizikālo sistēmu ieviešanu. Nākamā desmitgade būs progresīvo tehnoloģiju zīmē, kur tādi koncepti kā automatizācija, lielu datu apjoma analīze un energotīklu paritāte, iegūs reālu nozīmi un mērogu ražošanas procesā.

ALTUM valsts atbalsta iespējas biznesa uzsācējiem

2016-09-27

Iespējas saņemt finansējumu sava biznesa sākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai šodien ir plašas – nauda pieejama arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kura piedāvā finansēt tās dzīvotspējīgās biznesa idejas, kuras īstenotāji nodrošinājuma vai pieredzes trūkuma nevar saņemt finansējumu komercbankās.


Kā rast vietu produktam pasaules tirgos?

2016-08-31

Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera Vidzemes nodaļa aicina uz semināru “Izcils produkts, bet pārdošana neiet”, kas notiks 15.09.2016. no plkst. 14.00 – 16.00 Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāva zālē (114. telpā). Seminārā uzņēmēji tiks iepazīstināti ar produkta virzīšanas iespējām, izmantojot Uzņēmēja gēna BOSI metodoloģiju un nosacījumus, kas pārsātināta tirgus un informatīvās telpas apstākļos palīdzēs Latvijā radītam produktam ieņemt dzīves telpu pasaules tirgos.
Informācija

Preču zīmes reģistrācija dod uzņēmumiem drošības sajūtu

2016-04-13

Foto
Šogad jau ceturto gadu Latvijas Patentu valde sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) rīko Vislatvijas konkursu „Gada preču zīme” – konkursu, kurš, nebaidīšos teikt, kļuvis par vienu no prestižākajiem rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jomā, jo parāda mūsu uzņēmēju un uzņēmumu arvien pieaugošās rūpes gan par uzņēmumu attīstību ilgtermiņā, gan arī par savu interešu aizsardzību tirgus konkurences apstākļos.

VPR aicina uz semināru “Pārdotprasme: nepieciešamās zināšanas un iemaņas”

2016-04-08

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Vidzemes uzņēmējdarbības centrs 15. aprīlī Alūksnē organizē bezmaksas semināru par pārdošanas jautājumiem. Semināru vadīs pārdošanas speciālists Normunds Mihailovs.

SIF informē

2016-03-31

Sabiedrības integrācijas fonds informē, ka šodien, 31.03.2016., ir izsludināta 2.partneroganizāciju atlase:
a) pārtikas un pamata materiālās palīdzības izdalīšanai un papildpasākumu īstenošanai Ķeguma novadā, Mārupes novadā, Krustpils novadā, Jēkabpils novadā, Aknīstes novadā, Salas novadā, Viesītes novadā,
b) maltīšu nodrošināšanai un papildpasākumu īstenošanai visā Latvijas teritorijā.
Atbalstāmās darbības tiek finansētas ar Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Pasākums „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”

2016-03-10

Pasākuma mērķis: veicināt skolēnu vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi.

Bioloģiskā lauksaimniecība

2016-02-29

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām uzņēmējus – Profesionālās pilnveides izglītības programmā apgūt mācību kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”

Vides politika uzņēmējdarbībā*

2016-02-23

Foto

Laikā, kad Latvijā tikai vēl lemj par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību, daudzviet pasaulē tā jau ir norma, kuru uzņēmumi īsteno, apzinoties savas darbības ietekmi uz vidi un vēloties dot sabiedrībai netiešu labumu par cik uzņēmējdarbība ir lielākais resursu patērētājs (elektroenerģija, ūdens, siltumenerģija).


Vidzemes uzņēmēju dienas 2016

2016-02-17

Foto
Tuvojoties pavasarim sākas arī gatavošanās „Vidzemes uzņēmēju dienām”, kuras šogad svinēs 19. gadskārtu. Tās kļūst ar vien nozīmīgākas, jo bez Vidzemes novadu uzņēmējiem, kuri veido lielu īpatsvaru pasākumā ar vien vairāk piedalās uzņēmēji un amatnieki no visas Latvijas. Tā ir iespēja demonstrēt savus ražotos produktus, esošos un jaunos pakalpojumus klientiem, esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.

ALTUM pieejamas plašas valsts atbalsta iespējas uzņēmējiem

2016-02-11

Iespējas saņemt finansējumu sava biznesa sākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai šodien ir plašas – nauda pieejama gan komercbankās, gan arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kas ir specializēta, valsts izveidota un valstij piederoša finanšu institūcija, kura piedāvā finansēt tās dzīvotspējīgās biznesa idejas, kuras paaugstinātu risku dēļ nevar saņemt finansējumu komercbankās.