Rūjiena.lv

Jaunumi

2020-05-25
Citādie SALDĒUMA SVĒTKI RŪJIENĀ

2020-05-25

Foto

30.maijā no pl.11.00-16.00

"Ceļojums saldējuma pasaulē".

Starts un finišs Rūjienas estrādē.

No pl.22.00-24.00

Baudīsim krāsu un gaismas spēles Laika skvērā un estrādes parkā.

Sargājot sevi un citus, aicinām ievērot valstī noteiktos drošības un sanitāros pasākumus.
2020-05-21Rūjienas pilsētas kapsētās veikta ikgadējā nekopto kapavietu apzināšana

2020-05-20

Rūjienas novada pašvaldības kapavietu apsekošanas komisija (turpmāk tekstā – Komisija), pamatojoties uz Rūjienas novada domes 2019.gada 17.oktobra saistošo noteikumu Nr.11/2019 “Rūjienas novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas saistošie noteikumi” (turpmāk – Noteikumi) VIII. nodaļas “Nekoptas kapavietas aktēšana” 47.punktu un XI. nodaļas “Noslēguma jautājumi” 61.punktu, reizi gadā apseko nekoptās kapavietas.

Par nekoptām kapavietām (laika posmā no 2016.gada līdz 2019.gadam) Komisija atzinusi - Bērtuļa kapsētā 74 un Skudrītes kapsētā 189 kapavietas, kuru lietotāja vārds, uzvārds un dzīvesvieta nav zināma

Pilna informācija: atvērt jaunā logā
2020-05-15


Ieteikumi drošai talkošanai

2020-05-15

Rīt, 16. maijā, jau trīspadsmito gadu norisināsies akcija “Lielā Talka”. Šogad, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, ieviesti papildu noteikumi talkotājiem, kurus jāievēro, lai neapdraudētu sevi un apkārtējos. Lai gan Lielās Talkas formāts šajā pavasarī mainījies – iedzīvotāji aicināti talkot solo, duo vai ģimenes talkās – tiek rīkotas kā atkritumu vākšanas, tā arī labiekārtošanas talkas.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

EKO punkti - tikai šķirotiem atkritumiem!

2020-05-14

SIA “ZAAO” darbības reģiona pašvaldībās iedzīvotājiem jau gadiem ir pieejama infrastruktūra dalīti vāktu atkritumu bezmaksas nodošanai. Klientu aptaujas un ikdienas komunikācija ar klientiem ļauj secināt, ka atkritumu šķirošanā ir ieinteresēta arvien lielāka iedzīvotāju daļa.


2020-05-14
Rūjienas skolēniem izcili rezultāti Eiropas eksāmenā 2020

2020-05-12

Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. - 9.maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Ar katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 30 086 dalībnieki, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā gadā. Starp 30 labākajiem Latvijā ir arī divi Rūjienas skolēni!
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


ReTV rīkos plašu akciju “Samīļo mammu”

2020-05-06

Pandēmijas laikā šogad daudziem nebūs iespēja samīļot savu mammu klātienē un apsveikt Mātes dienā, tāpēc ReTV Ziņu dienests rīkos akciju valsts mērogā “Samīļo mammu”, aicinot pārsteigt māmiņas ar video sveicienu televīzijā.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logāNVA nodarbinātības pasākums skolēniem šovasar nenotiks

2020-04-29

Ņemot vērā aktuālo situāciju darba tirgū un izmaiņas izglītības iestāžu mācību procesā, ko ietekmējuši pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informē, ka skolēnu nodarbinātības pasākums 2020.gada vasaras mēnešos nenotiks. NVA kopā ar Labklājības ministriju pārskata visus NVA pakalpojumus un pasākumus, lai operatīvi pielāgotu tos aktuālajai situācijai darba tirgū un sniegtu atbalstu pēc iespējas lielākam klientu skaitam, kurus ir skāruši vai skars šī brīža nelabvēlīgie apstākļi darba tirgū.

Skolēnu nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā NVA organizē, sākot ar 2004.gadu, taču 2009.gadā saistībā ar budžeta optimizāciju pasaules ekonomiskās krīzes iespaidā pasākums tika uz 5 gadiem iesaldēts. Iespēja ar NVA atbalstu vasaras brīvlaikā strādāt skolēniem atkal tika piedāvāta no 2014.gada vasaras.

Paldies visiem darba devējiem, kuri šogad bija pieteikuši darba vietas skolēniem! Pasākumu ceram īstenot jau nākamā gada vasarā.


2020-04-29


2020-04-27Labklājības ministrijas pētījuma “Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanas izvērtējums” ietvaros noris personu ar invaliditāti vai viņu likumisko pārstāvju aptauja.

2020-04-24

Aptaujas mērķis ir noskaidrot cilvēku ar invaliditāti viedokli par ANO konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanu dažādās dzīves jomās. Aptaujas jautājumi ir par izglītības, nodarbinātības, veselības aprūpes, sociālo pakalpojumu, vides pieejamības jomām, kā arī sabiedrības, dažādu institūciju un iestāžu pārstāvju attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti un kā ir mainījusies cilvēku ar invaliditāti situācija dažādās dzīves jomās. Minēto aptauju īsteno nodibinājums „Baltic Institute of Social Sciences”.
Anketa pieejama - https://www.club-interactive.com/opinio/s?s=8215
Aptauja ir anonīma un pieejama latviešu un krievu valodā. Anektas aizpildīšanas laiks līdz 20 min.

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām maršrutu autobusu kustības sarakstos no 30.aprīļa līdz 4.maijam (ieskaitot).

2020-04-23

Valmieras pilsētas maršrutu autobusi kursēs:
  • 2020.gada 1.maijā kā sestdienā
  • 2020.gada 2.maijā kā sestdienā
  • 2020.gada 3.maijā kā svētdienā
  • 2020.gada 4.maijā kā svētdienā.
Izmaiņas no 30.aprīļa līdz 4.maijam gaidāmas arī maršrutu autobusu kustības sarakstos. Tās skatāmas uzņēmuma mājaslapā vtu-valmiera.lv.
Izmaiņas no 30.aprīļa līdz 4.maijam maršrutu autobusu kustības sarakstos: atvērt jaunā logāAicina kļūt par Japānā izdotās latviešu tautas pasakas grāmatas ilustratoru

2020-04-22

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2020. gada nogalē plāno izdot latviešu tautas pasakas “Stiprinieks gaisa kuģī” bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodās ar nosaukumu “Burvju kastīte”. Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta vienam autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija. Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma šogad uzticēja izvēlēties Latvijas Republikas kultūras ministram Naurim Puntulim.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Piesardzība pirmajā vietā – tomēr rīkosimies pareizi un atbildīgi pret vidi

2020-04-20

Visu pasauli pāršalkusi vīrusa “Covid-19” straujā izplatība, kas mainījusi lielas cilvēku daļas ierasto dzīves ritmu. Arī Latvijā līdz 12. maijam spēkā esošais ārkārtas stāvoklis nozīmē to, ka darbs un mācības joprojām noritēs no mājām. Turpināsies arī infektologu un citu speciālistu nozīmētie piesardzības pasākumi, kurus visiem vajadzētu ievērot. Taču rūpējoties par sevi, mēs nedrīkstam aizmirst par apkārtējo vidi. Diemžēl, pēdējā mēneša laikā, īpaši pie lielveikaliem, stāvlaukumos, vērojama nepatīkama aina – izmantotās maskas un plastmasas vai gumijas cimdi tiek nomesti zemē. Tos jau var redzēt arī pie ūdenstilpnēm, izskalotus krastā. Aizsardzības līdzekļi ir nepieciešami, tomēr arī pandēmija neatbrīvo no pienākuma izturēties saudzīgi pret apkārtējo vidi.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

2020-04-17


Iedzīvotāju ievērībai – ārkārtējas situācijas laikā VUGD neveic plānotās pārbaudes dzīvojamā sektorā

2020-04-17

Ņemot vērā informāciju par nenoskaidrotu personu aktivitātēm, apmeklējot mājokļus un maldinot iedzīvotājus, ka pārbauda, vai ir uzstādīti dūmu detektori, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka ārkārtējas situācijas laikā VUGD amatpersonas neveic dzīvojamā sektora plānotās ugunsdrošības pārbaudes vai apsekošanu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Higiēnas ievērošana – kā bērnam izstāstīt, cik tas ir nopietni?

2020-04-17


Video: Rimi Bērniem - pareiza roku mazgāšana
Līdz šim tik pašsaprotama lieta kā roku mazgāšana, pēdējās nedēļās tā kļuvusi teju par karstāko aktualitāti. Kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem dažādos vecumos un kā panākt, lai bērni ievērotu higiēnas prasības, stāsta Rimi Bērniem eksperte, ārste pediatre Sanita Mitenberga.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 17.aprīļa atjaunoti vairāki autobusu reisi

2020-04-17

  • Plkst.07.10 Rūjiena-Limbaži
  • Plkst.10.25 Limbaži-Mazsalaca
  • Plkst.13.55 Mazsalaca-Limbaži
  • Plkst.15.45 Limbaži-Rūjiena
Autobusi šajos maršrutos kursē no pirmdienas līdz sestdienai.


Higiēnas ieteikumi iedzīvotājiem

2020-04-16

Cimdiem - NĒ: atvērt jaunā logā
Roku dezinfekcija: atvērt jaunā logā
Roku dezinfekcijai - JĀ: atvērt jaunā logā
Visu tirdzniecības nozaru darbiniekiem un farmaceitiem, kuri ikdienā apkalpo klientus: atvērt jaunā logā


2020-04-15


Lieldienu ēdieni: atvērt jaunā logā
Lieldienu dekorāciju idejas.pdf: atvērt jaunā logā

Dabas skaitīšana Rūjienas novadā

2020-04-15

Ir uzsākusies dabas skaitīšanas ceturtā, noslēdzošā sezona, kurā eksperti Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā līdz oktobrim apsekos dabas vērtības 78 novados, izvērtējot tajos sastopamo purvu, mežu, saldūdeņu, piekrastes, alu, iežu atsegumu un bioloģiski vērtīgo zālāju atbilstību Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamiem biotopiem.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Darbs skolēnu brīvlaikā

2020-04-15

Rūjienas novada pašvaldība aicina pieteikties skolēnus vecumā no 15-20 gadiem, kuru deklarētā dzīves vietas adrese ir Rūjienas novada administratīvajā teritorijā, skolēnu vasaras darbos. Skolēnu vasaras darbs tiek organizēts sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (turpmāk NVA).