Rūjiena.lv

Bērnu nometnes “Emociju virpulis laukos” – kā vasara pie vecmāmiņas

2017-05-22

Jau 9. gadu pēc kārtas Igaunijas pierobežā, Ērģemes pagastā, Valkas novadā viesu namā “Ausmas” tiek gaidīti bērni, kas vasaru grib pavadīt laukos, pie dabas, iepazīt dažādus mājdzīvniekus un apgūt jaunas, interesantas iemaņas.

 

Nometnes mērķis ir veicināt bērnu izpratni par dabu un norisēm tajā, iepazīstināt bērnus ar dzīvi laukos, attīstīt radošās un praktiskās iemaņas, izmantojot dabas sniegtos resursus, attīstīt bērnos mīlestību un rūpes pret dabu un dzīvniekiem, popularizēt aktīvu un ekoloģisku, dabai draudzīgu dzīvesveidu.

 

“Emociju virpulis laukos” ir brīnišķīga iespēja pēc garās un saspringtās mācību sezonas atpūsties svaigā gaisā, uzzināt, no kurienes tad īsti rodas piens un oliņas, kā top biezpiens un siers, kas jādara, lai izaugtu garšīgi burkāni un kartupeļi, kādi darbi jāveic, lai apkoptu zirdziņu, kazas, trušus, ko ēd vistiņas un kas vislabāk garšo nūtrijām.

 

Nometnes laikā dzīvosim labiekārtotā viesu mājā, kas atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Dosimies dažādās eksursijās, lai iepazītu dabu, norises tajā, staigāsim par vēstures takām, izpētot senās Ērģemes pilsdrupas, piedalīsimies dažādās radošajās darbnīcās, kur, izmantojot dabas materiālus mums apkārt, veidosim sapņu ķērājus, kolāžas un daudz skaistu lietu. Vakaros kurināsim ugunskurus un stāstīsim piedzīvojumu stāstus.

 

Uzturā lietosim svaigus, ekoloģiskus dārzeņus un ogas, iesim rotaļās, sportosim, attīstīsim savstarpējo komunikāciju un pašapkalpošanās prasmes. Vairosim prieku un pozitīvās emocijas, rīkosim svētkus un pavadīsim laiku aizraujoši.

 

Bērnu skaits nometnēs - no 16 līdz 20 bērniem, par kuriem rūpēsies 3 pedagogi.

 

Cenas:

7 dienu nometne 203 EUR + PVN (245 EUR)

Ir iespēja pieteikties arī 10 un 12 dienu nometnēm.

 

Sīkāka informācija:

Mājas lapa: www.ausmas.com

Tālr.: 29234102, 26550790

E-pasts: [email protected]

 

Nometņu vadīšanas apliecības Nr.RR000128