Rūjiena.lv

Kustību festivālā “Jaunpils 2017” līdzās oriģināliem deju uzvedumiem tiks iestudēti nebijuši vides priekšnesumi

2017-02-28

Domājot par rītdienu, ir jādomā zaļi! Aktualizējot videi draudzīga dzīvesveida nozīmi, tradicionālais kustību festivāls “Jaunpils 2017” šogad pārsteigs dalībniekus ar jaunu disciplīnu, aicinot dejotājus iestudēt Zaļās jostas vides priekšnesumu, akcentējot ekoloģijas tēmu, izdejojot dabas skaistumu, gatavojot tērpus no otrreizējām izejvielām vai vides materiāliem utt.


Ir sākusies dalībnieku pieteikšanās kustību festivālam “Jaunpils 2017”, kas norisināsies šī gada 28. aprīlī Jaunpils pilī. Festivālam aicināti pieteikties Latvijas izglītības iestāžu un deju studiju audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem, kā arī mūžam jaunie dejotāji, iestudējot līdz 4 minūšu garu kustību priekšnesumu. Dalībnieku pieteikšanās norisinās līdz 20. aprīlim, sūtot pieteikumus uz e-pastu [email protected] vai zvanot festivāla organizatorei Irēnai Martuzānei pa tālruni 26464378.

Šogad kustību festivāls “Jaunpils 2017” ir īpaši orientēts uz videi draudzīgu dzīvesveidu, aktualizējot zaļo domāšanu, dabas saudzēšanu un ekoloģisku vērtību izcelšanu. Paralēli daudzveidīgajiem tradicionālajiem deju uzvedumiem, šogad festivālā īpaša loma atvēlēta Zaļās jostas vides priekšnesumiem, kuros dalībnieki aicināti izdejot dabas skaistumu, aktualizēt vides problēmas, atainot procesus dabā vai darināt tērpus no otrreizējām izejvielām vai dabas materiāliem. Festivāla dienā darbosies vides izglītības spēles, radošās darbnīcas un citas izklaides dažāda vecuma auditorijai.

Jaunpils kustību festivālu tradicionāli organizē biedrība „Kultūras laboratorija”, SIA „Zaļā josta”, kustību studija „MIks” un pašvaldības aģentūra „Jaunpils”, pulcējot simtiem dejotāju no visas Latvijas.